KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rullmålningar 9557336
*
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 18:29:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 13:24:17
1
100 kr
17/4 13:27:47
2
300 kr
18/4 17:22:40
3
500 kr
20/4 09:42:34
2
400 kr
20/4 09:42:34
3
450 kr (Budbetjänt)
20/4 09:42:41
2
500 kr
20/4 09:42:41
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 09:43:26
2
600 kr
20/4 16:49:01
4
700 kr
20/4 18:20:48
3
Vinnande bud
20/4 18:24:27
4
900 kr
20/4 18:24:27
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Rullmålningar
Läs om budbetjänten
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 13:24:17 | 1 | 100 kr |
17/4 13:27:47 | 2 | 300 kr |
18/4 17:22:40 | 3 | 500 kr |
20/4 09:42:34 | 2 | 400 kr |
20/4 09:42:34 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/4 09:42:41 | 2 | 500 kr |
20/4 09:42:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/4 09:43:26 | 2 | 600 kr |
20/4 16:49:01 | 4 | 700 kr |
20/4 18:20:48 | 3 | Vinnande bud |
20/4 18:24:27 | 4 | 900 kr |
20/4 18:24:27 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49